Dawniej, jeszcze kilka lat temu nikt nie wiedziałby czym jest kredyt przez telefon. Placówki bankowe bowiem do dnia dzisiejszego prowadzą bardzo rygorystyczną weryfikacje kredytobiorców w oparciu o historię kredytową, wiek, zawód i przede wszystkim dochody, uzyskiwane przez klienta.
Kredyt na telefon – czy jest bezpieczny?
Często jedna wizyta w banku to zbyt mało, aby dostać kredyt. Trzeba odbyć przynajmniej dwie takie wizyty i przygotować się na serie pytań. Wszystko to jednak tyczy się banków, a nie firm pożyczkowych, które równie skutecznie, jak banki udzielają kredytów.
To właśnie firmy pożyczkowe wprowadziły na rynek kredyt na telefon, który w ostatnich latach zbiera coraz większe grono swoich zwolenników.
Jak uzyskać taki kredyt na telefon?
Czy kredyt na telefon to rozwiązanie bezpieczne?
Czy wszystko da się załatwić za pośrednictwem połączenia telefonicznego?
Celem tego artykułu jest odpowiedź na powyższe pytania!
Jak wnioskować o kredyt na telefon – procedura.
Kredyt na telefon to powszechnie dostępny produkt finansowy. Aby uzyskać informację na jego temat lub zawnioskować o jego przyznanie należy zadzwonić na specjalną infolinię. Tele-doradca ma za zadanie odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące oferowanych produktów i to właśnie tele-doradca odpowiedzialny jest za przeprowadzenie procedury kredytowania. Gdy zdecydujemy się na konkretny kredyt na telefon, doradca zada nam kilkanaście pytań, w celu ustalenia zdolności kredytowej. Po sporządzeniu formularza wysyłany jest on do firmy pożyczkowej lub banku, w celu uzyskanie wstępnej zgody weryfikacyjnej. Na tym etapie akceptowane są wszelkie wnioski, które spełniają warunki formalne. W trakcie weryfikacji przerywana jest rozmowa telefoniczna, a doradca czeka na odpowiedź instytucji. Po otrzymaniu wstępnej zgody wykonywany jest telefon do kredytobiorcy i informuje się go o wszelkich warunkach zawarcia umowy kredytowej. Dopiero po wyrażeniu zgody na udzielenie kredytu w konkretnej instytucji wysyłana jest do wnioskującego umowa, którą musi on podpisać. Oczywiście umowę przywiezie kurier, który przekazując umowę, odpowiedzialny jest za jej dostarczenie z powrotem do firmy. W momencie, gdy umowa wróci do firmy, ta wykonuje przelew na konto kredytobiorcy. Kredyt na telefon tym samym można uznać za przyznany.
Wiele osób pyta, czy kredyt na telefon to rozwiązanie bezpieczne?
Oczywiście, że tak. Po pierwsze to nie umowa ustna jest wiążąca, a pisemna. Klient wszystko ma na papierze! Trafi ona do Ciebie za pośrednictwem kuriera, który poczeka tyle, ile będzie trzeba, abyś mógł zapoznać się z jej warunkami. Nikt nie będzie nalegał, abyś już podpisał, a jeśli tak będzie – jest to wyraźny sygnał, abyś tego nie robił. Umowa jest najważniejszym dokumentów w całym procesie i musi być dla Ciebie zrozumiała w stu procentach. Bezpieczeństwo gwarantuje również fakt nagrywania rozmów z konsultantem. Sprawdź, czy tam gdzie dzwonisz, będzie oznajmiona taka informacja. Jeśli tak – możesz być bezpieczny, ponieważ w sytuacjach spornych możesz zażądać, aby rozmowa została wysłuchana i na podstawie jej możesz dochodzić swoich praw. Bezpieczeństwo transakcji zależy również od Ciebie, a konkretnie od tego, czy sprawdzisz dokładnie firmę, która udzieli tobie kredyt na telefon. Musisz sprawdzić, czy dane tele-adresowe podane na stronie internetowej są prawidłowe. Możesz również przejrzeć opinie w internecie o swojej firmie pożyczkowej, jednak musisz uważać na zbyt pozytywne i negatywne komentarze. Internet roi się od anonimowych hejterów i pracowników firm pożyczkowych, których treści mają z góry określony cel.
Jak sam widzisz – nie ma się czego bać. Kredyt na telefon to rozwiązanie przede wszystkim wygodne, ale również bezpieczne. Ważne jest jednak wstępne sprawdzenie wiarygodności firmy, w której będziesz wnioskował o kredyt na telefon.