Dom symbolizuje nasze ognisko domowe względem naszych klientów Cień domu, czyli nasze działania by wszelkie formalności oraz niejasności znikiały jak cień

Kredyt konsolidacyjny – jak uciec przed długami?


Ilustracja do artykułu

Posiadanie kredytu to dzisiaj nic szczególnego. Według statystyk blisko 50% dorosłych Polaków posiada co najmniej jeden aktywny kredyt, a co trzeci ma ich kilka. Pokazuje to dzisiejszy sposób życia na tzw. kredyt. Dzisiaj każdy ma samochód, duży telewizor i własne mieszkanie, szkoda tylko, że płace Polaków w żaden sposób nie pozwalają, aby te przedmioty były kupowane za gotówkę. Za każdą z nich płacimy miesięczną ratę. Co zrobić, by zmniejszyć ratę w momencie, gdy chwilowo popadliśmy w gorszą kondycję finansową?

Odpowiedź na powyższe pytanie może wydać się irracjonalna, ponieważ jednym ze sposobów zmniejszenia raty dotychczasowych kredytów jest zaciągnięcie nowego kredytu. Konkretnie chodzi o kredyt konsolidacyjny, którego założeniem jest połączenie dotychczasowych zobowiązań. Konsolidacja kredytów następuje poprzez spłatę wcześniejszych i przyznanie nowego, jednego kredytu, który kredytobiorca będzie od tego czasu spłacał w jednej, połączonej racie. Jako że jest to nowy kredyt, nowa jest także wysokość miesięcznej raty oraz okres obowiązywania umowy. To właśnie taki obrót spraw skutkuje tym, że kredyt konsolidacyjny może pomniejszyć ratę. Posłużę się przykładem:

Wojtek, ojciec dwuletniej Asi pracując w pogotowiu ratunkowym, nie narzekał na swoje zarobki, dlatego z czystym sumieniem zdecydował się na kupno samochodu na raty. Jedna rata miesięczna wynosi 1000 zł. Od tej pory mógł zabierać swoją rodzinę na wypady nad morze i co roku w góry. Aby zapewnić rozrywkę również w domu, Wojtek kupił duży telewizor LCD i tym razem znowu skorzystał z atrakcyjnej oferty rat 0%. Jedna, miesięczna rata to 500 zł, a przy okazji zakupu telewizora, Asia – żona Wojtka znalazła robot kuchenny, który stał się obiektem jej marzeń. Wojtek kupił go Asi na urodziny i choć nie należał do tanich, miesięczna rata, jaką za niego spłaca to tylko 300 zł. Wojtek płacił miesięcznie już 1800 zł i było to dla niego osiągalne, jednak nagle Wojtek stracił etat w pogotowiu ze względu na redukcje etatu i cięcia finansowe. W tym momencie tak wysoka rata sprawiła, że Wojtek stanął przed widmem popadnięcia w dług i spóźnienia się w spłacie. Wojtek postanowił pójść do banku i spytać o kredyt konsolidacyjny. Okazało się, że może on połączyć swoje zobowiązania w jedno, a więc samochód + telewizor + robot kuchenny, a suma tych zakupów będzie spłacana jak nie jak do tej pory przez 4 lata, a przez 9. Takim sposobem Wojtek nie będzie musiał spłacać 1800zł miesięcznie, a jedynie 800zł, a dodatkowo, póki nie znajdzie pracy, spłata zobowiązania będzie wstrzymana.

Tak właśnie działa kredyt konsolidacyjny. Przykładowy Wojtek zyskał również brak comiesięcznego chaosu związanego z płatnościami swoich rat. Od tego momentu nie musi zaprzątać sobie głowy wykonywaniem 3 różnych przelewów na różne kwoty. Teraz ma jeden numer rachunku bankowego, na który przelewa stałą kwotę.

Zalety kredytu konsolidacyjnego

Konsolidacja w wielu przypadkach pomaga uniknąć opóźnień w spłacie kredytów. Dzieje się tak za sprawą tego, że firma, która udzieli Ci kredytu konsolidacyjnego najpierw spłaci twoje dotychczasowe zobowiązania. Pozwala to przede wszystkim uchronić się od negatywnych konsekwencji wynikających z dopuszczenia się opóźnień w spłacie powyżej 60 dni. W takim przypadku taka informacja będzie widniała w Biurze Informacji Kredytowej przez kolejne 5 lat i skutecznie odstraszy wszystkie banki od pożyczania pieniędzy takiego kredytobiorcy.


Raynoch
0
11/07/2016 05:25

儝めての子供を出産1週間後に、夫の県外への転勤辞令が出ました。私自身は、自宅とは県の違う実家での里帰り出産中でして、更に出産後すぐという事で、身動きが取れない状況でした^^;会社の家賃補助の関係もあって、それまで住んでいた家も引き払う事になり、実家とも、それまで住んでいた所とも違う県へ、夫は、引越し、私や子供の住民票もそのまま新しい家の住所地に移したと思います。実家の市役所と、引越し先の役所に問い合わせたところ、子供の健診等については、1ヶ月健診については、子供と母親のいる場所がわかれば、実家の方で受ける事には特に大きな問題はないと言われました。里帰り出産も珍しい話ではなく、住民票のない土地での1ヶ月健診は、それほど珍しい事ではないようです。退院後の保健師さんの訪問は、希望者のみだった事もあって、私は希望しませんでした。子供が2ヶ月になるのを待って、私は新しい住所に子供と共に移動。3ヶ月健診やその後の予防接種関連は、新しい県で受けました。新しい土地で3ヶ月健診を受けた際、保健师«Ã£ÂÂ•Ã£Â‚“に、引っ越してきたばかりで、実家も遠く、親類もãÂÂない土地での初めての子育てである事、夫が家にいる時間が短く、子育ての協力を得られ難い状況である事等、キチンと我が家の事情を話しておいた事もあって、家も保健センターから近かったという事も手伝ってか、保健師さん達に色々と気にかけて頂き、自宅近くで月齢の近いお子さんのお母さんとの出会いの場も作って頂けました。 私の当時住んでいた県では、子供の医療補助については、病院で領収書を頂いて居住地の役所で手続きをすれば、受診先が他県であっても、補助が出ました。里帰り出産だけに限らず、子供が小さい頃には、帰省の際に体調を崩すことも珍しい話ではなく、実家近くの病院にかかる事もあり、その辺りの事も、ある程度想定して、他県での医療機関受診でも何がしか対応して頂けるようになっているのでは・・・と思います。まずは、引越し先の県や市の役所に問い合わせると、色々と必要な事を教えて頂けるし、里帰り先の役所や、引越し前の居住地の役所に問い合わせる事、手続きが必要な事等を、教えていただけるので、それにしたがって動いていれば、困るような事はないと思いますよ。

Tayten
0
11/07/2016 05:54

Short, sweet, to the point, FR-EeExactly as information should be!

Kory
0
13/07/2016 07:39

This artcile went ahead and made my day. http://ycyylz.com [url=http://zxfwfz.com]zxfwfz[/url] [link=http://ibhmxwger.com]ibhmxwger[/link]

Emily
0
13/07/2016 07:43

AFAICT you\'ve coreved all the bases with this answer! http://gdyljcnpthp.com [url=http://vwiuybv.com]vwiuybv[/url] [link=http://yzdvuzmttp.com]yzdvuzmttp[/link]

Lorraine
0
15/07/2016 13:19

Fell out of bed feeling down. This has brihetengd my day! http://wcczicz.com [url=http://cedsmkzgkh.com]cedsmkzgkh[/url] [link=http://gmfpbp.com]gmfpbp[/link]

Napisz nowy komentarz

captcha

Wybierz produkt

Posiadamy produkty finansowe 26 partnerów biznesowych.


Możesz wybrać interesującą Cię ofertę, wykorzystując do tego celu nasz suwak. Dostosowując odpowiednią kwotę i okres spłaty, nasz analityk dobierze odpowiedni produkt finansowy dla Ciebie i może to być kredyt na telefon, kredyt online, ale także pożyczka na telefon czy chwilówka. Posiadamy partnerstwa kilkudziesięciu instytucji finansowych, z których większość umożliwia uzyskanie dodatkowej gotówki przez internet lub telefon.

Złóż wniosek

Wniosek umożliwia uzyskanie pomocy bez wychodzenia z domu.


Złożenie wniosku o kredyt nigdy nie było łatwiejsze! Nie musisz wychodzić z domu, aby to zrobić! Wystarczy, że po wybraniu odpowiednich właściwości pożądanego przez Ciebie produktu finansowego klikniesz przycisk „ZŁÓŻ WNIOSEK”! W tym momencie informacja o tym, że poszukujesz dodatkowego źródła finansowania, trafi bezpośrednio do naszego analityka, który w twoim imieniu wyślę zapytanie do naszych partnerów.

Ciesz się gotówką

Pomagamy tysiącom Polaków każdego miesiąca!


Po złożeniu wniosku nasz analityk zadzwoni do Ciebie i poinformuje o możliwościach, jakie przysługują Ci w kwestii finansowania. Jeśli zdecydujesz się na któryś z produktów finansowych, umowa zostanie dostarczona do Ciebie przez kuriera. Gdy podpiszesz umowę, dostarczoną przez niego pieniądze zostaną przelane na twoje konto tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. To wszystko bez wychodzenia z domu!

Innowacyjna gospodarka współrealizacji z kredytum.pl SA